Aile, toplumun temel taşı olan ve insan hayatının merkezinde yer alan yegena kurumdur. Anne ve babaların çeşitli imtihanlar ile sınandığı ; çocukların ilk eğitim ve terbiyelerini aldığı okuldur. Böylesine büyük bir öneme haiz olan aile müessesinin ahlaki ve manevi açıdan korunması ve eğitim ile desteklenmesi önemli bir ihtiyaçtır.

Aile anlayışımızın günden güne yozlaştırıldığı, aile içi şiddetin normalleştiği ve ahlaki değerlerin göz ardı edildiği şu günlerde bu ihtiyacın önemi bir hayli artmış durumdadır. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek, evlerimizde yaşadığımız sorunları Kur’an ve Sünnet’in ışığında çözülmesine katkı sağlamak ve hayırlı nesillerin yetişmesine vesile olmak adına “Aile Okulu Akademisi” ile ailelerimize ulaşmak niyeti ve gayretindeyiz.

Değerli hocalarımızın ve alanında uzman eğitimcilerimizin sunumuyla, evimizi ve ailemizi ilgilendiren bir çok farklı meseleyi ele alacağımız Aile Okulu Akademisi, online olarak gerçekleştireceğimiz planlı ve programlı bir eğitim çalışmasıdır. Birbirinden farklı eğitim envanterleri ve eğitim videoları ile gerçekleştireceğimiz eğitim sürecinin sonunda ailelerimize katılım sertifikası verilecektir.